HOTEL TREND Plzeň - ubytování Plzeň
HOTEL TREND Plzeň - ubytování Plzeň

Zoologická zahrada Plzeň

ZOO v západočeské metropoli vznikla již v roce 1926 v městské části Doudlevce blízko centra města. Od roku 1963 působí v současném areálu na Lochotíně, kde se v roce 1981 sloučila se sousední botanickou zahradou. Členitý přírodní areál má rozlohu 21ha a od roku 1996 je intenzivně přetvářen na zoogeografický biopark.

Do té doby byla ne příliš pohledná zahrada známa například velkou kolekcí plazů, chovem ocelota velkého a sovice sněžné, odchovy plameňáka chilského, hyeny žíhané nebo umělým odchovem kondora krocanovitého.

Zvláštním světem je statek 19. století Lüftnerka s kolekcí domácích zvířat a 400 exponáty zemědělského náčiní, milovníci rostlin si přijdou na své zejména v sukulentním skleníku s více než 1 000 taxony polopouštních rostlin Starého svět. Mezi nejpopulárnější obyvatele zahrady patří hejno tučňáků Humboldtových, kteří jsou každý den pro návštěvníky krmeni rybami z rukou ošetřovatelů. Exotičtí ptáci, savci a plazi jsou k vidění v nejstarším pavilonu plzeňské zoo který se pro svůj tvar nejmenuje pouze „Tropický pavilon“, ale i pavilon „Z“.

Zoo Plzeň je určitě nejlákavějším cílem pro vaše děti, ale na své si určitě příjdou i dospělí a užijete si spolu se zvířátky spoustu legrace!

Botanická zahrada

Ačkoliv koncem 19. a počátkem 20. století existovalo v Plzni postupně několik malých botanických zahrad, zejména při školách, o té současné na Lochotíně se rozhodlo až roku 1957. Vlastní úpravy bývalé tzv. Kodetovy zahrady začali provádět s nesmírným nadšením brigádníci a hlavně několik nadšenců z okolí Miroslava Vaňouska pod hlavičkou PKO v roce 1959. 1.1. 1981 se Botanická zahrada sloučila se ZOO a vystoupila z PKO.

Postupem času znamenal velký nárůst expozic vznik naučné stezky „výoj přírody ve čtvrtohorách“ vznikla tak ukázka flóry tundry (včetně jezírka) parkové tajgy, nebo například severské studené stepi.

Botanický skleník je v plzeňské ZOO a BZ otevřen pro širokou veřejnost od září 1993. Otevření v té době jediného veřejného skleníku v Západních Čechách předcházelo několik cest do příslušných lokalit, shromažďování informací a fotografií jednotlivých krajin i sepsání knihy o Madagaskaru ředitelem ZOO a BZ Ing. Trávníčkem. Jeho expoziční plocha je zhruba 300m2, množárenská část čítá asi 120m2. Sbírka je specializována na sukulenty z oblasti Afriky, Kanárských ostrovů a Madagaskaru.

Hlavní raritou skleníku je relikt z třetihor, rostlina žijící pouze v namibské poušti, tajemná Welwitschia mirabilis. Jde o nahosemennou dvoudomou rostlinu, která stráví většinu života pouze se dvěma listy, plazícími se po písku a která se může dožít až 3 000 let.

ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň ZOO Plzeň

HOTEL TREND

  • kvalitní ubytování v centru Plzně
  • velká školící místnost s dataprojektorem, notebookem, televizorem vhodná pro workshopy, prezentace …
  • velká snídárna a společenská místnost
  • recepce s lobby barem
  • hlídání dětí, květinový servis
  • kryté podzemní parkování vhodné i pro motocyklisty – uzamykatelný box na motorky

Odkazy, partneři