HOTEL TREND Plzeň - ubytování Plzeň
HOTEL TREND Plzeň - ubytování Plzeň

Kultura ve městě - Plzeň

Galerie města Plzeň

Galerie města Plzeň se řadí k nejvýznamnějším institucím typu kunsthalle v České republice. Disponuje reprezentativními výstavními prostory, kromě sálů s klenbami v podzemí a prosvětlených místností s paneláží v nadzemí má i rozlehlý mázhauz a dvorek.

Galerie města Plzně se zaměřuje na výstavy moderního a současného českého i zahraničního umění, vydává katalogy, pořádá doprovodné kulturní a vzdělávací akce. Z mezinárodních projektů realizovala GmP např. výstavy italské a rakouské poválečné avantgardy či evropské informelní grafiky. Cíleně se soustředí zejména na středoevropský prostor. Pravidelně zařazuje výstavy předních slovenských umělců. Věnuje se i průřezovému mapování moderní výtvarné kultury v plzeňském regionu (viz. např. výstavy Ohlasy kubismu v Plzni, Kolorismus či Dynamická malba v Plzni doprovázené obsáhlými katalogy).

Divadlo Josefa Kajetána Tyla

Divadlo J. K. Tyla je stabilním organismem, který upevňuje své postavení přední divadelní scény v České republice. Nabízí velký výběr divadelních repertoárů od opery, činohry, muzikály, operety až po balet.

Divadlo Miroslava Horníčka

Divadlo Miroslava Horníčka prošlo rozsáhlou rekonstrukcí po ničivých povodních v roce 2002 a představuje atraktivní scénu pro divadelní představení. Hlediště pojme 290 diváků. Prostory DMH je možné využít i pro firemní akce, na které lze zajistit divadelní představení, hostesky, občerstvení formou rautu apod.

Divadlo Alfa

Plzeň je městem s dlouhou a slavnou loutkářskou tradicí, reprezentovanou především LOUTKOVÝM DIVADLEM FERIÁLNÍCH OSAD a jmény lidového loutkáře Karla Nováka, „otce“ světoznámých loutek Spejbla a Hurvínka prof. J. Skupy a jeho žáka – později autora rovněž světově proslulých loutkových filmů – Jiřího Trnky.

Plzeňská filharmonie

Plzeňská filharmonie – byla založena v roce 1946, tehdy ještě pod názvem Plzeňský rozhlasový orchestr. Za dobu své existence si vytvořila pevnou tradici a renomé nejen mezi českými orchestry, ale je žádaným a vyhledávaným hudebním tělesem i v zahraničí. Kromě koncertní činnosti se Plzeňská filharmonie tradičně věnuje nahrávání pro Český rozhlas i zahraniční partnery.

Knihovna města Plzně

Knihovna vytváří a uchovává fondy krásné a odborné literatury, periodik a dalších materiálů v rozsahu a složení odpovídajícím její funkci. Buduje regionální literární a informační fond orientovaný na Plzeň a okolí. Hlouběji se specializuje na literaturu ze společenskovědních oborů, zejména jazykovědy, literární vědy a kultury všeobecně.


HOTEL TREND

  • kvalitní ubytování v centru Plzně
  • velká školící místnost s dataprojektorem, notebookem, televizorem vhodná pro workshopy, prezentace …
  • velká snídárna a společenská místnost
  • recepce s lobby barem
  • hlídání dětí, květinový servis
  • kryté podzemní parkování vhodné i pro motocyklisty – uzamykatelný box na motorky

Odkazy, partneři