HOTEL TREND Plzeň - ubytování Plzeň
HOTEL TREND Plzeň - ubytování Plzeň

Korunovaci Plzně na Evropské hlavní město kultury byste si neměli nechat ujít

Rok 2015, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury, už klepe na dveře. Co to vlastně znamená a na co vás Plzeň láká v době, kdy usedne na pomyslný kulturní trůn? Program je více než pestrý. Návštěvníci města i turisté se mohou těšit na unikátní výstavy, jedinečná divadelní a taneční představení, multižánrový festival 9 týdnů baroka, Sezonu nového cirkusu a mnohé další akce a projekty. Tento malý plzeňský ráj se po pěti letech příprav otevře 17. ledna velkolepou oslavou přímo v ulicích města. Dramaturgii a režii zahájení připravuje umělecký šéf projektu Petr Forman. A bude se rozhodně na co dívat.

Z pěti různých míst ve městě vyrazí ve stejnou dobu průvod inspirovaný vším, co město i okolní region nabízí a ukrývá. Zúčastní se jej školáci, sportovci, divadelníci, loutky, pivovarské koně a například také historické hasičské vozy. Všichni budou směřovat jedním směrem, na náměstí Republiky, kde se odehraje hlavní část programu. Diváky čeká úchvatná show. Oslní je živá hudba a světelné projekce na fasády historických domů, ale také zvuk obnovených zvonů na věži katedrály sv. Bartoloměje, které se společně v takovém počtu rozezní poprvé po sedmdesáti letech. Vše se odehraje nad hlavami diváků a kolem nich. Hvězdou večera bude mimo jiné švýcarský provazochodec David Dimitri.

Poté se oslavy přesunou do dalších částí města. Slavit se bude nejen pivem a zpěvem. Nebude chybět ledový bar ani ochutnávka tradiční české kuchyně. Tančit se bude v kulturních sálech a klubech, ale i na plzeňských ulicích, z nichž mnohé budou pro dopravu uzavřené. Sobotní slavnostní korunovace Plzně na Evropské hlavní město kultury se určitě protáhne až do ranních hodin. Pokud však zůstanete minimálně do neděle, budete si moct v poklidu prohlédnout město a jeho turistické atrakce.

Stáhnout newsletter »


HOTEL TREND

  • kvalitní ubytování v centru Plzně
  • velká školící místnost s dataprojektorem, notebookem, televizorem vhodná pro workshopy, prezentace …
  • velká snídárna a společenská místnost
  • recepce s lobby barem
  • hlídání dětí, květinový servis
  • kryté podzemní parkování vhodné i pro motocyklisty – uzamykatelný box na motorky

Odkazy, partneři